Just Another Wordless Wednesday…{California Gas Prices}

[ 14 ] July 6, 2011 |
0 Flares 0 Flares ×

This is why we need to move out of California:

 

Not only is everything uber expensive, but it’s filled with idiots who don’t know how to properly use decimal points.

For more Wordless Wednesdays/Wordful Wednesdays, please visit 5 Minutes For Mom and WordlessWednesday.com {HQ}.

 

Tags: , ,

Category: The Free Range Stupid, Wordless Wednesday

About the Author ()

I'm Shan and I 'm the creator of The Asylum and a magnet for The Free Range Stupid™. I'm a little nutty, a lot sarcastic and pretty damn smart. I am also a graphic designer, blog coder, virtual assistant, free lance writer and can whip you up a killer resume, media kit or press release that would make others green with envy. Go to Skewed Design Studios to check out my services. You won't be disappointed.

Comments (14)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. wow, $41 IS expensive…lol
    caite@a lovely shore breeze recently posted..Wordless Wednesday…Holland America’s Nieuw AmsterdamMy Profile

  2. Scary photo!! I highly recommend escaping – it can be done! Of course, idiots are everywhere.
    Donna Catterick recently posted..Wordless WednesdayMy Profile

  3. sobeit says:

    We would all have to give up if the price were really that much! Guess mathematics wasn’t the academic subject of choice for the person that posted the prices! Happy WW!
    sobeit recently posted..WW–childhood books—found while backing!My Profile

  4. Janelle says:

    And I thought our gas prices were high!
    Janelle recently posted..Wordless Wednesday – Musical SawMy Profile

  5. MommyLisa says:

    We were discussing over the 4th at my aunts what idiots there are out in the world…

  6. Cai says:

    And in Manila we thought gas is overpriced at Php55.00 (roughly around USD1.3)
    Cai recently posted..A Wish – Reaching out to help children in CRIBS FoundationMy Profile

    • Shan says:

      Gas hasn’t been $1.30 here in over 10 years! I remember those days. I could fill up my tank for about $15. I miss that. Now it costs about $50 to fill up!

  7. sarah says:

    I feel your pain we are 4.25 a gallon. We also pay 4.50 a gallon of milk here. That is in dollars!

  8. Hmmmm, looks like someone needs to go back to math class…like basic elementary!
    Not So Average Mama recently posted..Zantac Free SampleMy Profile

Leave a Reply

CommentLuv badge

26
0 Flares Facebook 0 Pin It Share 0 Google+ 0 Twitter 0 StumbleUpon 0 LinkedIn 0 Reddit 0 0 Flares ×